OTOTASARIM.COM

Modern bir motorlu taşıtın fonksiyonel tasarımı ve geliştirilmesi, mühendisliğe dahil olan birçok farklı disiplinden büyük bir ekip tarafından yapılsa da otomotiv tasarımı, öncelikle araçların görsel görünümünü veya estetiğini geliştirmeye odaklanırken, ürün konseptlerinin oluşturulmasına da dahil olarak profesyonel bir meslek olarak sanat geçmişine ve endüstriyel tasarım diplomasına sahip olabilecek tasarımcılar tarafından yapılan taslak çalışmaları OtoTasarim.com da yer alır.

Full width home advertisement

Travel the world

Climb the mountains

Post Page Advertisement [Top]

Peugeot Urban Crossover Concept

Peugeot Urban Crossover Concept


2012 Pekin Otomobil Fuarı'nda görücüye çıkan Peugeot Urban Crossover Concept Nissan Juke ile başlayan küçük onroad otomobiller kervanına yeni katılacak olan modellerden biri.

Hafif ve aerodinamik yapısı ile modern SUV kavramına incelik ve zerafet'i ekleyen Peugeot kompakt yapıyla tüm bu özellikleri bir arada sunabileceğine ispatlarcasına görsel olarak zevk veren bir otomobil tasarlamış. Bir heykel edasıyla şekillendirilmiş ön kaput, dinamik ve güçlü bir yapı sergilemekte. Peugeot kavram otomobillerinden alışık olduğumuz bol aluminyum parçalarla süslenen Urban Crossover, gülümseyen bir ızgaraya ve Murat Günak'ın temellerini attığı kedi gözü far yapısı ile markanın karakteristik özelliklerini sunmakta. Akıcılığı önplana çıkarmak adına tavanda ve stopların içerisinde bolca çizgi formuna yer verilmiş.


Yayınlanan taslak çizimler Giovanni Rizzo'ya aittir.

Bottom Ad [Post Page]