OTOTASARIM.COM

Modern bir motorlu taşıtın fonksiyonel tasarımı ve geliştirilmesi, mühendisliğe dahil olan birçok farklı disiplinden büyük bir ekip tarafından yapılsa da otomotiv tasarımı, öncelikle araçların görsel görünümünü veya estetiğini geliştirmeye odaklanırken, ürün konseptlerinin oluşturulmasına da dahil olarak profesyonel bir meslek olarak sanat geçmişine ve endüstriyel tasarım diplomasına sahip olabilecek tasarımcılar tarafından yapılan taslak çalışmaları OtoTasarim.com da yer alır.

Full width home advertisement

Travel the world

Climb the mountains

Post Page Advertisement [Top]

Lincoln MKF Concept (Brian Malczewski)

Lincoln MKF Concept (Brian Malczewski)


Uzun süredir tasarımsal olarak ilgi uyandıracak modeller sunmaktan uzak olan Lincoln'ün piyasada tutunması da zorlaşınca, Ford tasarım departmanının başına Cadillac'ın eski Tasarım Başkanı Max Wolff'u getirmekte buldu.

2013 Lincoln MKZ ile tekrar hayat bulmaya çalışan firma, üniversite ve kolejlerde burs programları düzenleyerek yetenek avcılığı yapmakta. Bu destek programlarının meyvalarını almaya başlayan firma, College for Creative Studies in Detroit 'de otomobil tasarımı öğrencisi olan Brian Malczewski'nin Limcoln MKF Concept çalışması dikkatleri üzerinde toplamayı başardı. Çok yönlü kapılarıyla dikkat çeken MKF Concept, Mercedes CLS ölçülerine sahip model, 2012 Detroit Otomobil Fuarı'nda sergilenmeye hak kazanmıştı.

Kaynak: CarScoop

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bottom Ad [Post Page]