OTOTASARIM.COM

Modern bir motorlu taşıtın fonksiyonel tasarımı ve geliştirilmesi, mühendisliğe dahil olan birçok farklı disiplinden büyük bir ekip tarafından yapılsa da otomotiv tasarımı, öncelikle araçların görsel görünümünü veya estetiğini geliştirmeye odaklanırken, ürün konseptlerinin oluşturulmasına da dahil olarak profesyonel bir meslek olarak sanat geçmişine ve endüstriyel tasarım diplomasına sahip olabilecek tasarımcılar tarafından yapılan taslak çalışmaları OtoTasarim.com da yer alır.

Full width home advertisement

Travel the world

Climb the mountains

Post Page Advertisement [Top]

Smart 341 Parkour Concept

Smart 341 Parkour Concept
Bu yıl LA Tasarım Yarışması sunulan projelerin arka plan öyküleri çoğu distopyacı, kıyamet sonrası dünya olarak kurgulanmış olsa da, eğlenceli ve maceracı bir 3D animasyon film ile Alman Mercedes-Benz İleri Tasarım stüdyosu Smart tasarımcıları aradan sıyrılıyorlar. Hikayenin kahramanı Annie, Smart Granny Robots (SGR) hakkındaki geri planda kalan gizemi ortaya çıkarmayı amaçlayan bir muhabir. Konuya uygunluğu adına üç farklı kontrol modu varsayılan Smart 341 Parkour'da sürüş, tırmanma ve uçuş modları bulunmakta. "Annie get the Grannies!" isimli bir film olarak planlayan ekip, Sylvain Wehnert, Emiel Burki ve Phillipp Haban'nın hayalgücünden ortaya çıkıyor.

Smart Granny Robots konusu ile 2010 yılı LA Design Challenge kazana Smart 454 WWT'ye gönderme yapılıyor.

LA Design Challenge hakkında:

Sekiz yıldır sürdürülen Los Angeles Design Challenge bir grup tasarım stüdyosu yöneticilerinden oluşan "Los Angeles Tasarum Kurulu Yöneticileri"nden oluşur. Dünyanın dört bir yanından davet edilen tasarım stüdyolarının katılımıyla gerçekleştirilen yarışmaya bu sene Almanya, Japonya ve ABD'den gelen çalışmalar "Hollywood'un En Yeni Film Arabası" teması ile yarıştı. Çalışmalar, hedef kitleye veya markaya dair hayal gücü seviyesi,aracın karakter gelişimi, aracın film içerisinde marka kimliğini nasıl yansıttığı ile hikaye tekniği, araba ve karakter birleşimi gibi çeşitli faktörler dikkate alınarak değerlendirilecekler. Tom Matano, Mark West, Steward Reed ve Jay Shuster bu yılki kurulu oluşturuyor.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bottom Ad [Post Page]