OTOTASARIM.COM

Modern bir motorlu taşıtın fonksiyonel tasarımı ve geliştirilmesi, mühendisliğe dahil olan birçok farklı disiplinden büyük bir ekip tarafından yapılsa da otomotiv tasarımı, öncelikle araçların görsel görünümünü veya estetiğini geliştirmeye odaklanırken, ürün konseptlerinin oluşturulmasına da dahil olarak profesyonel bir meslek olarak sanat geçmişine ve endüstriyel tasarım diplomasına sahip olabilecek tasarımcılar tarafından yapılan taslak çalışmaları OtoTasarim.com da yer alır.

Full width home advertisement

Travel the world

Climb the mountains

Post Page Advertisement [Top]

Hayalimdeki araba resim yarışması 2011

Hayalimdeki araba resim yarışması 2011


toyota Toyotanın Hayalimdeki Araba Resim Yarışması BaşlıyorHayallerindeki Arabayı resmederek 31 Ocak tarihine kadar başvuruda bulunan 15 yaş ve altındaki çocuklar, öncelikle Türkiye Ulusal yarışmasında dereceye girmek için yarışacak.
Türkiye’de dereceye girenler de, 80 ülkeden seçilmiş eserin yer alacağı Uluslararası Yarışma’ya katılma şansı elde edecekler. Kazananlar Türkiye’de birbirinden değerli hediyeler, dünya yarışmasında da Japonya seyahati ile ödüllendirilecekler. Katılmak için en kısa zamanda şehrinizdeki Toyota Plazaları veya www.toyota.com.tr/hayalimdeki-araba/ web sitesini ziyaret ediniz.
Dünyanın 80 ülkesinden binlerce çocuğun katılacağı Toyota “Hayalimdeki Araba Resim Yarışması”na bu yıl ilk kez Türk çocukları da katılıyor. Toyota’nın dünyada 2004 yılından beri kurumsal sosyal sorumluluk yaklaşımı ile gerçekleştirdiği yarışma, çocuklara “Senin Hayalin – Geleceğin Arabası” teması ile hayallerindeki arabayı resme dökmeleri için fırsat sunarken, hem otomobillere ilgi duymalarını hem de hayal kurmanın keyfini ve önemini kavramalarını amaçlıyor.
Gelecekteki arabaların kendi hayallerindeki gibi olacağını varsayan 15 yaş ve altındaki çocukların katılımıyla gerçekleşecek “Hayalimdeki Araba Resim Yarışması” için Türkiye’deki son başvuru tarihi 31 Ocak 2012. Türkiye’deki değerlendirmelerde 3 ayrı kategoride (10 yaş altı, 10-12 yaş arası, 13-15 yaş arası) dereceye giren resimler Japonya’da gerçekleşecek Uluslararası Yarışma’ya katılma şansı kazanacak.
Asya’dan Amerika’ya, Avrupa’dan Afrika, Avustralya ve Ortadoğu’ya kadar uzanan 80 bölge ve ülkeden seçilmiş resimlerin yarışacağı Uluslararası Yarışma’nın sonucunda birinci, ikinci, üçüncü ve onur dereceleri belirlenirken, Bronz, Gümüş, Altın ve bunların arasından da Başkan Toyoda Özel Ödülü kazanacaklar. Uluslararası Yarışma’da ödül kazananlar ayrıca Ağustos 2012’de Japonya’da yapılacak Ödül Töreni’ne davet edilecekler.
Çocuklar ödüllerle sevinecek:
Uluslararası yarışmayı kazananların Japonya Ödül Töreni Seyahati başta olmak üzere çeşitli ödüller alacağı yarışmanın Türkiye Ulusal Yarışması da birbirinden değerli hediyeler kazandırıyor:
6-9 yaş kategorisinde, birinciye Nintendo Wii ve Pictionary Konsolu, ikinciye PSP (Play Station El Oyun Konsolu), üçüncüye Resim Eğitim Seti ve Pictionary,
10-12 yaş kategorisinde, birinciye Apple I-Pad 64 GB 3G Wi-Fi, ikinciye Sony Vaio Netbook, üçüncüye Resim Eğitim Seti ve Pictionary,
13-15 yaş kategorisinde, birinciye Apple I-Phone 4 32 GB ve I-Phone speaker seti, ikinciye Sony Vaio Netbook, üçüncüye Resim Eğitim Seti ve Pictionary hediye edilecek.
Seçkin jüri üyeleri Türkiye’de kazananları belirleyecek
Türkiye’de de 15 yaş ve altındaki tüm çocuklara açık olan Toyota “Hayalimdeki Araba Resim Yarışması”nın jürisi seçkin isimlerden oluşuyor. Türkiye’deki yarışmayı kazananlar, Mimar Sinan Üniversitesi Resim Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Aydın Ayan (Şeçici Kurul Başkanı), Yeditepe Üniversitesi Plastik Sanatlar Bölüm Başkanı Prof. Zahit Büyükişleyen, sanatçı Müjdat Gezen, ressam Prof. Jale Yılmabaşar, gazeteci Yalvaç Ural, gazeteci Nora Romi ile tiyatro ve sinema sanatçısı Salih Kalyon’un seçimiyle belirlenencek.
Nasıl başvuracaksınız?
Toyota Hayalimdeki Araba Resim Yarışması’na katılmak isteyen çocuklar hayallerini bir kenarı 270 – 300 mm, diğer kenarı 420 – 450 mm arasındaki ebatlara sahip istenilen türde kağıda istenilen resim malzemesi kullanılarak resmedebilirler.
Katılımcılar, resimlerini başvuru formu ile birlikte şehirlerinde bulunan Toyota Plazalar’a elden teslim edilebilecekler. http://www.toyota.com.tr/dealers/index.aspx web sitesinden plazaların adreslerine ulaşmak mümkün.
Yarışmaya posta yoluyla katılmak isteyenler ise resimlerini ve başvuru formu ile birlikte Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. (Cumhuriyet Mahallesi E-5 Yanyol No:11 Yakacık 34876 Kartal/İstanbul) adresine gönderebilecekler.
Kaynak: www.grafikhaber.net

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bottom Ad [Post Page]