OTOTASARIM.COM

Modern bir motorlu taşıtın fonksiyonel tasarımı ve geliştirilmesi, mühendisliğe dahil olan birçok farklı disiplinden büyük bir ekip tarafından yapılsa da otomotiv tasarımı, öncelikle araçların görsel görünümünü veya estetiğini geliştirmeye odaklanırken, ürün konseptlerinin oluşturulmasına da dahil olarak profesyonel bir meslek olarak sanat geçmişine ve endüstriyel tasarım diplomasına sahip olabilecek tasarımcılar tarafından yapılan taslak çalışmaları OtoTasarim.com da yer alır.

Full width home advertisement

Travel the world

Climb the mountains

Post Page Advertisement [Top]

Jaguar X-C16 Concept

Jaguar X-C16 ConceptMarkanın tipik akıcı hatlarını taşıyan C-X16, kaslı ve nispeten kompakt yapısıyla Jaguar C-X75 kavram otomobilinin burun yapısını üzerinde bulunduruyor. OLED ekranlarla donatılan otomobil, akıllı telefonlarla entegrasyonu sağlayan orta konsolu mikro-süet deri ve koltuklarda alkantara deri ile süslüyor.

Aluminyum iskelet yapısını örten karbonfiber gövdenin altında 100 km/s 'ye 4,4 saniyede çıkmasını sağlayan 380 hp güce ve 450 Nm torka ulaşabilen 3,0 litre V6 motoru barındırıyor. Concept otomobil gücünü tekerleklere 8 ileri ZF otomatik şanzımanla aktarıyor.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bottom Ad [Post Page]