OTOTASARIM.COM

Modern bir motorlu taşıtın fonksiyonel tasarımı ve geliştirilmesi, mühendisliğe dahil olan birçok farklı disiplinden büyük bir ekip tarafından yapılsa da otomotiv tasarımı, öncelikle araçların görsel görünümünü veya estetiğini geliştirmeye odaklanırken, ürün konseptlerinin oluşturulmasına da dahil olarak profesyonel bir meslek olarak sanat geçmişine ve endüstriyel tasarım diplomasına sahip olabilecek tasarımcılar tarafından yapılan taslak çalışmaları OtoTasarim.com da yer alır.

Full width home advertisement

Travel the world

Climb the mountains

Post Page Advertisement [Top]

Ferrari GTE Concept (Angelo Granata)

Ferrari GTE Concept (Angelo Granata)

Ferrari üzerinden en çok çalışılan, hem tasarımcıların hemde tasarımcı adaylarının tasarlamakan en zevk aldığı araç olsa gerekki bu kadar çok taslak çalışmayı görebiliyoruz. Fakat Angelo Granata'nın Ferrari GTE Concept çalışması gerek modellemedeki titiz çalışması gerekse detaylara verdiği özen açısından diğer tasarım çalışmalarından ayrılıyor. Modele bakıldığında her ana sokakta görebileceğiniz kadar gerçekçi, kaputunu açıpta ne kadar ihtişamlı diyeceğiniz kadar incelikle hazırlanmış motoruyla üretime hazır bir model.
Aerodinamik tasarlanan ördek gagası şeklindeki burun tasarımı akıcı bir hava kadarken gövdeye entegre arka rüzgarlık daha iyi bir yol tutuş sağlayacak şekilde tasarlanmış. Arka tasarıma bakıldığında F40 havası bulunan GTE Concept, daha ziyade Enzo'nun halefi niteliğinde.

Kaynak: carbodydesign.com
angelogranata.altervista.org

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bottom Ad [Post Page]