OTOTASARIM.COM

Modern bir motorlu taşıtın fonksiyonel tasarımı ve geliştirilmesi, mühendisliğe dahil olan birçok farklı disiplinden büyük bir ekip tarafından yapılsa da otomotiv tasarımı, öncelikle araçların görsel görünümünü veya estetiğini geliştirmeye odaklanırken, ürün konseptlerinin oluşturulmasına da dahil olarak profesyonel bir meslek olarak sanat geçmişine ve endüstriyel tasarım diplomasına sahip olabilecek tasarımcılar tarafından yapılan taslak çalışmaları OtoTasarim.com da yer alır.

Full width home advertisement

Travel the world

Climb the mountains

Post Page Advertisement [Top]

Peugeot Onyx Concept

Peugeot Onyx Concept


Supercar sınıfında görmeye pek alışık olmadığımız hybrid otomobillere agresif bir örnek niteliği taşıyan Peugeot Onyx Concept, LED farları ve sert bakışına keskin çizgiler iri hava girişleri eklenince sportif ruhunu ortaya seriyor.

Çift renk uygulaması ile lüks bir hava kazanan otomobil 3,7lt 680 beygirlik bir motora 80 beygir güç desteği sunan elektrik motorla sınrları zorlayan bir otomobil olmuş.

Döneminin efsane otomobilleri arasına giren Peugeot Oxia'nın izini takip eden otomobilin üretime geçmesi halinde belirli bir zümrenin alabilmek için sıraya gireceği bir otomobil olacağı aşikar.


Kaynak: gas2.org

 Paris Otomobil Fuarı 2012:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bottom Ad [Post Page]