Citroën DS Tasarım Departmanı

Citroen, DS model yelpazesini tasarımlarında daha uç noktalara ulaşmak adına tasarım departmanını ayırdığını duyurdu. DS serisine benzersiz bir karakter oluşturmayı hedefleyen departman C serisinin tasarımına da destek verecek.

Yeni Stil departmanının başına DS5, C5 ve C-Airdream modellerinin yöneticiliğini yapan Alexandre Malval getirilirken, firmada 2010 yılında Tasarım Direktörü olarak göreve başlayan Thierry Metroz DS Tasarım Departmanı Sorumlusu olarak atandı.

2008 yılında Konsept Otomobiller Başkanı olan Carlo Bonzanigo, 2009'da Citroen'in gelecek programları için Menzil Müdürü (Range Manager) olan Bertrand Dantec, 2009'da aynı göreve atanan Mark Lloyd ve şirket içerisinde birçok görevde bulunup son olarak yine Menzil Müdürlüğü görevini üstlenen Marc Pinson Citroen DS Tasarım Depertmanının diğer üyelerini oluşturmakta. Ekip dikkatle incelendiğinde geçmiş programlarda Tasarım Başkanlığı görevini üstlenmiş, gelecekçi fikirleri olan ve Citroen gibi uç konseptler hazırlayan bir firmada illaki bir dönem Konsept Tasarım Proje Müdürlüğü yapmış kişilerden oluşan ve DS için çok büyük umutlar vaad eden bir departman olarak göz önüne çıkmış oldu.

Kaynak: Bu yazı CarBodyDesign sitesinden derlenmiştir.
Blogger tarafından desteklenmektedir.