OTOTASARIM.COM

Otomobil tasarımları ve concept'lerin çizimlerine yer verilen araba sektörüne dair her türlü tanıtımı ve taslak dizayn çalışmalarına yer verilen ototasarım sitesidir.

Full width home advertisement

Travel the world

Climb the mountains

Post Page Advertisement [Top]

Ford EVOS

Ford EVOS

rel="example1" title="Ford EVOS"


Ford'un global tasarım ekibi tarafından geliştirilen ve Ford’un gelecekteki tasarım anlayışının ilk yansıması olan Ford Evos Consept Ford'un geleceğine küçük bir bakış sunuyor.

Dört kapılı bir fastback olarak geliştirilen, Ford Evos Konsepti, Ford’un yeni tasarım DNA'sının doruk noktasıdır. Benzersiz silueti ve yüksek trapezoid ızgarasıyla birleşen incecik 'lazer kesim' farlarıyla Ford'un yeni yüzüdür; Evos’un göz alıcı kanatlı kapıları ferah ve fütüristik kabinine kolay erişim sağlar.

Ford Evos Konsepti, geleceğin Ford araçlarının nasıl şekilleneceğinin habercisi olması yanında Ford'un yeni sürüş teknolojilerini de gözler önüne seriyor. Konsept otomobilin sunduğu teknoloji deneyimi, geliştirilmekte olan yeni nesil otomobillerin sürücü ile etkileşimde olan ve sürücüyü uyaran yönünü ortaya koyacak. Araç ile sürücünün bilgilerinin oluşturulduğu ‘kişisel bilgi platformu’ arasındaki kesintisiz iletişim, bu vizyonun yeteneklerinin merkezinde duruyor. Söz konusu ‘kişisel bilgi platformu’ sayesinde Evos, süspansiyon ve direksiyon hassasiyeti gibi sürüş özelliklerini sürücüsüne göre otomatik olarak uyarlamasının yanında sürücünün fiziksel durumunu da sürekli olarak izleyerek aracın seyrini sürücünün fiziksel durumuna göre de ayarlıyor.

Evos’ta bulunan son derece gelişmiş lityum-iyon aküye sahip hibrid güç aktarım sistemi enerjiyi ne zaman tasarruflu kullanması gerektiğini bilir ve elektrikli motor ile benzinli motor arasında optimum sürede geçiş yapar. Böylece yakıt verimliliği sürekli olarak maksimize edilir.

 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bottom Ad [Post Page]