OTOTASARIM.COM

Modern bir motorlu taşıtın fonksiyonel tasarımı ve geliştirilmesi, mühendisliğe dahil olan birçok farklı disiplinden büyük bir ekip tarafından yapılsa da otomotiv tasarımı, öncelikle araçların görsel görünümünü veya estetiğini geliştirmeye odaklanırken, ürün konseptlerinin oluşturulmasına da dahil olarak profesyonel bir meslek olarak sanat geçmişine ve endüstriyel tasarım diplomasına sahip olabilecek tasarımcılar tarafından yapılan taslak çalışmaları OtoTasarim.com da yer alır.

Full width home advertisement

Travel the world

Climb the mountains

Post Page Advertisement [Top]

Yo-Mobile Hybrid

Yo-Mobile Hybrid
Türkiye'de yerli otomobil yapılabilir-yapılamaz tartışmaları süredursun, Rusya'nın ilk hybrid otomobilleri yüzünü göstermekle kalmadı; Rusya Başbakanı Vladimir Putin, Rusyanın ilk hibrit aracı Yo-mobile ile Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedevin Gorkide bulunan rezidansına kadar gitti.


Prokhorov Yo-mobile araçların 2012nin ikinci yarısında seri üretime başlayacağını, yıllık en az 10 bin araç üreteceklerini söyledi. Hibrit araçların 100 kilometrede sadece 3,5 litre benzin yakması öngörülüyor.


Rusya Başbakanı Putin geçen yıl da yerli üretim Lada Kalina model araçla Sibiryanın Uzakdoğu bölgesinde 2 bin kilometre gitmişti. AvtoVAZın ortaklarından Renaultun Formula 1 aracını kullanan Rusya Başbakanı saatte 240 kilometre kadar hıza çıkmıştı.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bottom Ad [Post Page]